Moje wyzwania – 7/30/90 dni

 1. Postawiłem sobie szereg wyzwań, związanych ściśle z zagadnieniem produktywności i rozwoju osobistego (pełna lista poniżej).
 2. Mam nadzieję, że ich osiągnięcie pozwoli mi ukształtować nowe nawyki i zmienić różne drobne zachowania – tak, aby wchodzić na nowe poziomy produktywności.
 3. Wyzwania podzieliłem na 3 poziomy – 7, 30 i 90 dni
  • Pierwsze 7 dni to taki okres testowy i adaptacyjny. Sprawdzam, co i jak powinienem zmienić, aby podołać w następnym etapie.
  • Następny poziom – 30 dni – ma na celu wzmocnienie nowego nawyku
  • Wytrwanie w kolejnych 90 dniach to scementowanie nawyku
 4. Po każdym poziomie dokonuję krótkiego podsumowania – przedstawiam zalety i wady, oceniam szanse i zagrożenia. Opowiem Ci czy warto – tak żebyś mógł uczyć się na moich błędach.
 5. Po zakończeniu 1. lub 2. poziomu zastanawiam się czy kontynuuję, odkładam w czasie czy w ogóle rezygnuję z wyzwania
 6. Po każdym poziomie przyznaję sobie również nagrodę, która umili mi dojście do kolejnego poziomu lub po prostu ułatwi dalszą podróż 🙂 Nagrody są w dużej mierze adekwatne do poziomu trudności danego wyzwania.

 


Aktualnie realizowane wyzwanie:

 

Nadchodzące wyzwania:

 

Wyzwania, które zakończyłem:

 • Odstawienie kawy i słodyczy – przez 90 dni nie wypiłem ml. kawy i nie zjadłem ani grama słodyczy (w pewnym momencie zrezygnowałem też ze słodzenia herbaty).
 • Zerowy inbox – codziennie kończę pracę z czystą skrzynką pocztową – zarówno służbową, jak i prywatną.
 • Codzienne vlogowanie – każdego ranka przez 90 dni brałem do ręki kamerę i dokumentowałem swoją rzeczywistość – lepsze i gorsze chwile, czasami wartościowe przemyślenia, a czasami kompletny bullshit.