Postanowienia i planowanie Nowego Roku – przydatne zasoby

W dzisiejszym poście znajdziesz kilka odnośników do sprawdzonych materiałów na temat planowania i realizacji celów w 2017 roku.

Nie wiem, jak Ty, ale ja czuję się wręcz bombardowany treściami o postanowieniach noworocznych. Poprzedni miesiąc, a w szczególności jego ostatnie dwa tygodnie, to był wręcz istny zalew artykułów, wideo, podcastów. Początkowo sam planowałem dołożyć swoją cegiełkę to tego zbioru, tylko po co? Jest naprawdę z czego wybierać.

Oto 5 zasobów, które gorąco polecam. Jeżeli właśnie planujesz lub szukasz inspiracji, jak zaplanować swój nowy rok, jestem przekonany, że poniższe materiały będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Mirek Burnejko – o tym, żeby startować z minimalistycznymi postanowieniami

Np. „będę chodzić na siłownię raz w tygodniu” albo „Przebiegnę 10 minut raz w tygodniu”. Grunt, żeby zacząć. Bardzo złożone i skomplikowane cele mogą nas po prostu zniechęcić już na samym początku.

Podcast Więcej Niż Oszczędzanie Pieniędzy

Odcinek 90 to prawdziwa kopalnia cennych lekcji od Michała Szafrańskiego. Gorąco polecam!

”8760 Hours – how to get most out of the next year”

Krótki, aczkolwiek bardzo skondensowany i treściwy poradnik na temat planowania Nowego Roku. Autor, Alex Vermeer, przedstawia inne spojrzenie na przepływ czasu. Cały rok – jak wskazuje nazwa publikacji – podzielony jest na godziny. Muszę przyznać, że spojrzenie na tak duży zdawałoby się okres czasu z perspektywy upływających godzin daje dodatkowego kopa motywacyjnego.

Wpis Chrisa Buillebeaus nt. podsumowania 2016 roku

Chris Guillebeau, podróżnik (zwiedził każdy kraj) i autor takich książek jak „Born for This” czy „The $100 Startup”, podpowiada, żeby nadać nowemu roku główne przesłanie, motyw, który będzie towarzyszyć poszczególnym działaniom.

I na koniec raz jeszcze Mirek Burnejko

Tym razem, żeby zaczynać od zadania sobie pytania „Jak będzie wyglądało moje szczęście za kilka lat?”. A następnie należy duże cele dzielić na mniejsze i zaczynając od końca osadzać małe kroki na osi czasowej.

Życzę miłego planowania 2017 roku. To będzie naprawdę fantastyczny czas! 🙂

Share this:

Niestrudzenie dążę do rozwoju, zwiększania swoich umiejętności i bycia lepszym człowiekiem. Piszę swojego bloga. Nagrywam vlogi. Uczę się programowania. Pracuję w PR i marketingu. Jestem wielbicielem skreślania zadań ze swoich list to-do.