[Podsumowanie tygodnia 10-16.04] Ruszamy z koksem!

Jesteś tutaj po raz pierwszy? We wpisach z kategorii „podsumowanie tygodnia” opisuję postęp w realizacji swoich zadań (spisanych wg metodologii Trzy Poziomy). Wyznaczam także cele na kolejny tydzień.

Zadanie 01: Popularny bloger

Nareszcie odpaliłem tego bloga w środowisku produkcyjnym :).

Co ciekawe, przez dwa miesiące, kiedy nie prowadziłem tego bloga, ludzie w dalszym ciągu wchodzili na niego. Głównie za pośrednictwem linków w wyszukiwarce Google’a. To było dla mnie duże zaskoczenie.

Od przyszłego tygodnia zacznę publikować statystyki.

Zadanie 02: Codzienny YouTuber

Każdego dnia publikowałem odcinek. Najważniejszym dla mnie osobiście odcinkiem był:

To po tym filmie dostałem komentarz, który mnie całkowicie rozwalił:

Jeden z najważniejszych filmów jakie oglądałam na YouTube. Dziękuje Ci za niego potrzebowałem pewnego „kopa w dupę” żeby się pozbierać po ostatnich wydarzeniach w moim życiu, i chyba się to udało. Jeszcze raz dziękuję.

WOW!

Zadanie 03: Popularny YouTuber

Najpopularniejszym okazał się niedzielny bieg po lesie kabackim, który do tej pory został wyświetlony 143 razy (przez łącznie 580 minut) i otrzymał 10 like’ów.

Dodatkowo w tym czasie mój kanał wzbogacił się o 6 nowych subskrybentów, dzięki czemu przekroczyłem łączną liczbę 100 subskrybentów (w tej chwili jest to 101 zapisanych osób).

Podaję te statystyki jedynie orientacyjnie. Na tym etapie nie są one dla mnie najważniejsze. Dużo istotniejsze są pozytywne komentarze od widzów oraz kontakt bezpośredni (część osób odzywa się do mnie prywatnie na maila czy FB, za co też dziękuję).

Zadanie 04: Programista

Kacper Pietrzak, z którym biegałem w niedzielę, zasugerował mi skorzystanie z serwisu edukacyjnego Free Code Camp. Bardzo szybko się wciągnąłem w ten system nauki. Aktualnie pracuję nad jednym z zadań front endowych – opracowaniem swojego bio.

Zadanie 05: Mól książkowy

Aktualnie czytam książkę Matthiasa Poehma – „Błąd Powerpointa” zgodnie z założoną przez siebie średnią stron. Moim celem jest ukończenie tej pozycji do końca kwietnia. Swoją drogą, świetna książka dla wszystkich osób zainteresowanych podniesieniem swoich umiejętności prezentacyjnych.

Zadanie 06: Maratończyk

W tym tygodniu przez Święta (czyt. świąteczne obżarstwo) odbyłem jedynie dwa krótki treningi bez porządnego niedzielnego rozbiegania. W poniedziałek z samego rana planuję nadrobić tę zaległość.

Start w maratonie już 23 kwietnia 🙂

Zadanie 07: Guitar Hero

Obejrzyj poniższe wideo, żeby dowiedzieć się, o co chodzi z tym zadaniem:

W tym tygodniu wyciągnąłem swoje dwie gitary (elektryczną i elektroakustyka). Moim celem jest nauka 100 utworów, które zawsze chciałem opanować (łącznie z solóweczkami :)). Na razie brzdąkam bez większego planu. Wzmacniam opuszki palców :).

Zadanie 08: Smakosz kawy

Znalazłem 4 książki, które prawdopodobnie pomogą mi wejść głębiej w temat tajników parzenia i smakowania kawy.

 

Na razie tyle. Reszta zadań jest jeszcze nieaktywna. Będę je realizować w dalszej części roku (lub dopiero w następny roku).

A oto moje plany dotyczące nadchodzącego tygodnia:

 • Zadanie 01: Popularny Bloger. Publikuję przynajmniej jeden artykuł (nie licząc jakiś małych aktualizacji). Dalsza customizacja skórki.
 • Zadanie 02: Codzienny YouTuber. Po prostu keep uploading. No rocket science.
 • Zadanie 03: Popularny YouTuber. To zadanie pozostaje w dużej mierze poza moją kontrolą, ale wiem, co mogę zrobić we własnym zakresie. TBC.
 • Zadanie 04: Programista. Dokończę zadanie front-endowe (własne bio) i zabieram się za JavaScript.
 • Zadanie 05: Mól książkowy. Czytam dalej książkę „Błąd Powerpointa”. Przy optymistycznych założeniach skończę ją czytać.
 • Zadanie 06: Maratończyk. W poniedziałek, środę i piątek – trenuję. Najprawdopodobniej w czwartek odbiorę pakiet startowy na Orlen Maraton. Być może będę musiał zaopatrzyć się w cienką kurtę przeciwdeszczową, jeśli w dalszym ciągu utrzyma się prognoza deszczowa na niedzielę. Przy okazji kupię żelki energetyczne, które będą niezbędne w przebiegnięciu pełnego dystansu 42km 195m.
 • Zadanie 07: Guitar Hero. Ustalam 5 utworów, których chcę nauczyć się grać w pierwszej kolejności. Brzdąkam i gram w „Rocksmith” na Xbox One.
 • Zadanie 08: Smakosz kawy. Jeżeli starczy mi czasu, zaopatrzę się w 1-2 książki.

Zapowiada się zatem dość ambitny tydzień 🙂

Take care!

Share this:

Niestrudzenie dążę do rozwoju, zwiększania swoich umiejętności i bycia lepszym człowiekiem. Piszę swojego bloga. Nagrywam vlogi. Uczę się programowania. Pracuję w PR i marketingu. Jestem wielbicielem skreślania zadań ze swoich list to-do.

 • Prognet P.

  Nowa odsłona bloga jest świetna!
  A i sam muszę się w końcu zabrać za rozpisanie i wrzucenie gdzieś swoich trzech poziomów 🙂