Moje TOP10 ulubionych vlogów Mirka Burnejko

Postanowiłem przygotować ten wpis, ponieważ bardzo cenię codzienną, tytaniczną pracę, jaką wykonuje Mirek Burnejko. Chciałbym Cię zachęcić do śledzenia jego sylwetki i codziennych vlogów.

Who the hell is Mirek Burnejko? – mógłbyś zapytać.

Dla mnie to znakomity przykład osoby, która konsekwentnie realizuje swoje marzenia i dodatkowo zaraża innych ludzi do stawiania sobie coraz bardziej ambitnych celów. 

Mirek w świecie IT jest szerzej znany jako twórca bloga Chmurowisko.pl. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce ekspertów od chmury publicznej. Aktualnie jest zatrudniony w IDC jako Senior Program Manager odpowiadający za obszar chmury w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Chwilę wcześniej pracował jako architekt od Azure’a w Microsofcie.

„Po godzinach” Mirek pisze o swoich marzeniach na prywatnym blogu, na którym opublikował listę wszystkich życiowych zadań podzielonych na trzy poziomy zaawansowania. Jednym z nich jest prowadzenie codziennego vloga przez cały rok.

Dla mnie osobiście filmy są rewelacyjne! Nie mówię tutaj koniecznie o stronie technicznej – absolutnie nie można porównywać ich do twórczości Krzysztofa Gonciarza czy Casey’ego Neistata.

Te vlogi są po prostu… inne 🙂 Zabawne, treściwe, a przy okazji wnoszą dużo przydatnych rad związanych z karierą, motywacją, produktywnością czy rozwojem osobistym. Nie znajdziesz w tych filmach gadającej głowy i bohatera, który przez 15 minut recenzuje swoje śniadanie w kawiarni.

Z resztą zobacz sam…

Oto lista moich 10 ulubionych filmów Mirka Burnejko

Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie wymieniam filmów w kolejności od najmniej do najbardziej ulubionego. Po prostu nie jestem w stanie wartościować tych vlogów. Każdy odcinek jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ traktuje inny temat lub pokazuje ten sam wątek z nieco innej – czasami pogłębionej – perspektywy.

Od tego wszystko się zaczęło. Pamiętam, że gdy pierwszy raz włączyłem ten odcinek, pomyślałem sobie: „Wow, co za zabawny, dziwny shit!” 🙂 Ale już pod koniec stwierdziłem: „interesujące!”. Zacząłem oglądać kolejne vlogi (było ich w tamtym czasie raptem kilka) i szybko się wciągnąłem! Od tamtego dnia oglądam vlogi Mirka już codziennie.

 

Dlaczego warto posiadać wyraźnie ułożone priorytety w swoim życiu? Ponieważ każda decyzja, jaką musimy podjąć – niezależnie od tego jak złożona – będzie wówczas nieporównywalnie prostsza w ocenie. Jest jeden istotny warunek do wdrożenia tego systemu w życie. Trzeba być ze sobą brutalnie szczerym.

 

Obowiązkowy odcinek dla wszystkich fanów produktywności. Niesamowicie praktyczny. „Inbox zero”, ustalanie zadań i planowanie tygodnia w pigułce.

 

W tej niecodziennej scenerii, w trakcie delegacji do Seattle, Mirek Burnejko opowiada o 6-7 sposobach na bieganie. Część z nich jest… całkiem kreatywna 🙂 Na dodatek mała niespodzianka dla wszystkich fanów pewnej zasłużonej i kultowej legendy sztuk walki.

 

W trakcie pracy w Microsofcie Mirek dość często podróżował. To mój ulubiony odcinek podróżniczy. Lwy i żyrafy wyglądają niesamowicie!

 

Mega wartościowy odcinek dla wszystkich, którzy na poważnie myślą o zmianie branży i profesji. To żadne ściemy. Mirek na swoim przykładzie pokazał jak z jednego z tysięcy sieciowców ewoluował w czołowego specjalistę chmury publicznej w Polsce.

 

Co odróżnia od siebie przeciętnego i wybitnego konsultanta? Niby prosta rzecz, a zmienia tak dużo – w życiu, jak i w pracy.

 

Jedno słowo, od którego zależy ekstremalnie dużo – jak będziesz podchodzić do ludzi, jakie relacje z nimi zbudujesz, czy będziesz postrzegany jako nachalny sprzedawca czy człowiek, który dostarcza dużo wartości w odpowiedzi na zapotrzebowanie otoczenia.

 

W tym filmie Mirek przytacza bardzo ciekawą metodę, jak ćwiczyć swoją kreatywność. Szalenie prosta technika, ale naprawdę potrafi rozruszać szare komórki.

 

Film, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie! Esencja ponad 200 filmów Mirka (i w sumie nie tylko jego), jak być szczęśliwym w życiu i budować swoją motywację. Mirek słusznie zauważa, że każdego dnia dążymy do bycia szczęśliwym. A co, gdy już jest dobrze, ale tego nie zauważamy i nie doceniamy?

 

Jest jeszcze jeden film, poza moim prywatnym TOP10, do którego obejrzenia także gorąco Cię zachęcam:

 

Mam szczerą nadzieję, że Cię choć trochę zaintrygowałem sylwetką Mirka. Te 10 powyższych filmów nie oddaje choć ułamka wartości, którą mój ulubiony vloger przekazuje każdego dnia. Zacząłem się wręcz obawiać, że sprowadzając całość dokonań Mirka jedynie do 10 odcinków mogę nieco spłycić jego twórczość 😉

Chciałbym Cię gorąco zachęcić do obejrzenia wszystkich vlogów Mirka Burnejko. W chwili, gdy piszę tę słowa na YouTubie jest zuploadowanych dokładnie 220 odcinków. To sporo – nawet na kilka posiedzeń 🙂

Dlatego postanowiłem poświęcić nieco wolnego czasu i przygotować pełny spis filmów Mirka z podziałem na główne kategorie. Jeżeli np. interesuje Cię tematyka produktywności lub rozwoju osobistego, możesz łatwo przefiltrować tę listę. To jest coś, czego aktualnie brakuje mi na YouTubie (mam nadzieję, że zdopinguję Mirka do zrobienia playlist na swoim kanale ;))

Całość można znaleźć na Google Docsie.

Plik zamierzam na bieżąco uaktualniać. Mirek zaplanował jeszcze 145 odcinków (żeby osiągnąć swój najwyższy, trzeci poziom zadania „codziennego vlogera”). Mam więc zatrudnienie na jeszcze prawie 5 miesięcy 🙂

Miłego oglądania!

Share this:

Niestrudzenie dążę do rozwoju, zwiększania swoich umiejętności i bycia lepszym człowiekiem. Piszę swojego bloga. Nagrywam vlogi. Uczę się programowania. Pracuję w PR i marketingu. Jestem wielbicielem skreślania zadań ze swoich list to-do.